کار گروهی

گاهی ابعاد یک کار چنان وسیع است که به تنهایی از پس آن برنمی آیید، گاهی انجام یک کار از لحاظ زمانی چنان وقت گیر است که هر طور برنامه ریزی کنید به سایر امورتان لطمه وارد خواهد شد، گاهی اوقات سرمایهٔ مورد نیاز یک کار خارج از توان شما است و یا گاهی اوقات یک کار به حوزه‌های مختلفی مربوط می‌شود که خارج از تخصص شماست. در تمامی این موارد می‌شود کلاً کار را رها کرد اما نظرتان در رابطه با پیشبرد یک کار به صورت گروهی چیست؟

اگر بتوانید گروهی هم عقیده و مشتاق برای انجام یک کار را دور هم جمع کنید نتیجه خارق‌العاده خواهد شد. با گردآوری افراد دلسوز و ماهر می‌توانید وظایف را تقسیم کنید و سریع‌تر پروژه را به پایان برسانید. هرکس روی بخش خاصی که تخصص دارد تمرکز خواهد کرد و این باعث بالا رفتن کیفیت کار می‌شود. این حس همراهی و همکاری دلگرم کننده باعث می‌شود اگر در زمانی احساس کنید که توانایی انجام کاری را ندارید دریابید افرادی هستند که هدف مشترکی با شما دارند و قطعاً چاره‌ای خواهند اندیشید.

هرکس برای اثبات لیاقتش برای حضور در این جمع سعی می‌کند وظیفه‌اش را به نحو احسن انجام دهد تا از گروه کنار گذاشته نشود و در نتیجه دیدن ارادهٔ دیگران شما را تشویق به پیشروی خواهد کرد. شما در طی یک پروژه بزرگ‌تر با چالش‌های بزرگ‌تری مواجه می‌شوید که از طریق گروهی برای غلبه بر آن اقدام می‌کنید و در نتیجه آموزش‌هایی خواهید دید که در یک کار انفرادی شاید هرگز فرصت یادگیری‌شان فراهم نمی‌شد.

شاید اگر بخواهید آن‌قدر منتظر بمانید تا تمام موفقیت یک پروژه فقط به نام خودتان ثبت شود هرگز چنین توفیقی نصیبتان نگردد؛ پس بهتر است اوایل کار از این پیشنهاد استقبال کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *