مزایای اول بودن

ثروت متعلق به کسانی است که موضوعات تازه را خیلی سریع می آموزند.

پل زین پیلزر

چند سال قبل شاهد حضور پدیده‌ای جدید در دنیای مد بودیم که باعث می‌شد حجم سر بانوان دو برابر حالت عادی نشان داده شود. نمی‌دانم چه ویژگی خاصی از لحاظ زیبایی شناسی داشت که آن طور فراگیر شد. اما به طبع این استقبال عمومی، کارگاه‌های بسیاری تأسیس شد و افراد زیادی شروع به تولید عمده کلیپس کردند و درآمد چشم‌گیری نیز نصیبشان شد.
از آنجایی که خانواده‌ی من نیز دستی در امر خیاطی داشتند تصمیم بر آن شد تا ما نیز وارد این بازار شویم و جزو تولیدکنندگان باشیم. اما چون به قول دایی‌ام ویندوز ما دیر بالا می‌آید، دیگر برای تولید کلیپس دیر شده بود. آن‌قدر دیر که این مد نابهنجار تبدیل به دمده شده بود و ما ماندیم و یک عالم پارچه‌های رنگارنگ و کلیپس‌های کار بدقواره.
چند سال پیش نیز همین دست‌دست کردن و دیرجنبیدن مشابه باعث شد کلی حسرت بخوریم که امروز با خواندن این جمله از پیلزر آن خاطرات را برایم تداعی کرد. آن سال‌ها اگر کمی ریسک پذیر بودیم یا تجزیه و تحلیل بهتری صورت می‌گرفت متضرر نمی‌شدیم.
دیدن فرصت‌های تازه، شناخت بازار و ریسک معقولانه از ویژگی‌های مهم افراد مؤفق است. اینکه ‌پیش از مسجل شدن بازدهی بالای هر حرفه و پیش از آنکه به اشباح برسد، جزو اولین نفراتی باشی که قدم در مسیری تازه می‌گذاری، مزیت فوق العاده‌ای است؛ رقبای کمتر، امکان جذب مشتریان بیشتر و فرصت آزمون و خطا از جمله مواردی است که باعث می‌شود جذب ثروت راحت‌تر و سریع‌تر صورت گیرد‌.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *