روزی یک صفحه کتاب

بی شک قطع این همه درخت و پروسه طولانی چاپ و صرف وقت اهالی قلم بیهوده نیست. کتاب‌ها دنیایی دارند که باید کشف شوند و تو تا زمانی که یکی از آن ها را دست نگیری، صفحاتش را لمس نکنی و روی کلمات چشم نچرخانی معجزه‌اش را درک نخواهی کرد.

کتاب‌ها پر از پندهای عبرت‌آموز، روایت‌های شیرین دلدادگی، جریان خوش وصال، طعم ناب کشف حقیقتی بدیع، علاج کار و… است. با کتاب‌ها می‌توانی در خیابان‌های کشوری بیگانه قدم بزنی، سر کلاس درس بروی، نشانه‌های معبود را در همه چیز بیابی و از دست دادن عزیزی را درد بکشی. کتاب‌ها برخلاف ظاهر یکسان و منظمشان دنیا دنیا تفاوت را به دوش می‌کشند و می‌توانند مملو از هرج و مرج باشند.

 دنیای کتاب‌ها آن‌قدر گسترده است که با هر سلیقه‌ای به راحتی می‌توان کتاب مورد علاقه را پیدا کرد. پیش‌تر دستیابی به کتاب و کتاب خانه برای هر فردی میسر نبود اما امروزه فروشگاه‌های اینترنتی و کتاب‌های الکترونیک بهانه‌ای برای هیچ بهانه جویی باقی نمی‌گذارد. با مطالعهٔ چند صفحه از هر کتاب که اغلب در فروشگاه‌های کتاب الکترونیک امکان‌پذیر است، به راحتی می‌توان کتاب مورد نظر خود را یافت.

اگر تاکنون عادت مطالعه نداشتید و برایتان کمی دشوار به نظر می‌رسد، برای مطالعه مستمر می‌توانید از روزی یک صفحه شروع کنید و به تدریج زمان مطالعه را افزایش دهید. البته اگر کتابتان را درست انتخاب کرده باشید، چه بسا گاهی اصلاً نتوانید آن را زمین بگذارید. فقط این نکته شایان ذکر است که سلیقهٔ افراد متفاوت است؛ کتابی که دیگران توصیه می‌کنند لزوماً نمی‌تواند برای شما تأثیرگذار یا مفید باشد. به تدریج با مطالعه چند کتاب سبک موردعلاقه‌تان را خواهید یافت. القصه فقط این کتاب‌ها را دست کم نگیرید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *